П'ятниця, 09 листопада, 2018

15-16 листопада 2018 - форум «Театр & Музей: взаємо-ДІЯ» у Києві

15 та 16 листопада 2018 року Національна спілка театральних діячів України та Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові за підтримки Українського культурного фонду проводить театрально-музейний форум «Театр & Музей: взаємо-ДІЯ».

Цим заходом Національна спілка театральних діячів України прагне долучитись до співпраці з музеями та сприяти налагодженню міжсекторального діалогу між музеями та театрами з урахуванням основних сучасних світових тенденцій розвитку музейної справи. Тож, до участі у форумі запрошуються представники театрів та музеїв України, зокрема театральних музеїв та меморіальних музеїв, присвячених особистостям, діяльність яких пов’язана з театром.
Формат заходу: активно-спонукальний – взаємо-ДІЯ спрямована на обмін досвідом та заохочення учасників до пошуку шляхів подолання існуючих перешкод задля співпраці на основі спільних цінностей і фахових пріоритетів.

Програма Форуму:

Взаємо-ДІЯ… ПЕРША: Умови функціонування культурних інституцій у сучасній Україні
• Обговорення питань, пов’язаних із законодавством у сфері культури та забезпеченням соціально-економічних та правових умов для ефективної діяльності музеїв та театрів.

Взаємо-ДІЯ… ДРУГА: Культурні креативні індустрії та роль музеїв та театрів у забезпечені сталого розвитку міст та громад
• Роль закладів культури у забезпечені сталого розвитку в регіонах - яким чином музеї та театри можуть сприяти підвищенню інвестиційної привабливості міст та їх економічному і соціальному розвитку, що для цього необхідно та яким чином виміряти та оцінити можливий вплив.

Взаємо-ДІЯ… ТРЕТЯ: Стратегії розвитку та розширення аудиторії
• Ознайомлення з досвідом роботи музеїв щодо залучення нових відвідувачів, реалізації спільних проектів між театрами та музеями та обговорення питань інклюзії.

Взаємо-ДІЯ… ЧЕТВЕРТА: Формування інфраструктури музейної справи
• Обговорення питань, пов’язаних з розвитком музейних мереж, професійною підготовкою музейних працівників, впровадження новітніх технологій, менеджментом та маркетингом у сфері музейної діяльності.

Взаємо-ДІЯ… П’ЯТА: Нові медіа та використання цифрових технологій в музеях
• Впровадження цифрових інструментів та музейних практик для збереження та популяризації музейних артефактів та підвищення ефективності роботи музеїв у глобальному контексті.

Взаємо-ДІЯ… ШОСТА: Можливості доступу до фінансування, грантові програми та міжнародна співпраця
• Успішні приклади реалізації міжнародних проектів та грантові можливості для створення спільних проектів

В рамках форуму відбудеться презентація книги "Оперний світ Соломії Крушельницької", підготовленої працівниками Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові. Упорядник Мар’яна Зубеляк, літературний редактор Галина Тихобаєва, редакційна колегія - Данута Білавич, Ір на Криворучка, Роксоляна Пасічник. Передмова доктора мистецтвознавства, професора Олександра Козаренка, художнє оформлення Олександри Квик.

Форум відбудеться 15 та 16 листопада у Києві в приміщенні HUB 4.0 за адресою: Ярославський провулок, 1/3 .

Участь у заході безкоштовна, реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/SzSmjhaDiYoL1quk1

Розуміючи, що питання, які будуть розглядатись на форумі є актуальними не лише для театральних музеїв, ми також запрошуємо інші музеї реєструватись до участі в форумі. Звертаємо вашу увагу на те, що кількість учасників форуму обмежена до 60 осіб.

Реєстрацію відкрито до 10 листопада 2018 р.