Понеділок, 11 червня, 2018

14 червня – Заходи у Бережанах з нагоди 120-річчя виступу Соломії Крушельницької

12 червня 1898 року Соломія Крушельницька виступала у Бережанах. Саме це місто на Тернопільщині 120 років тому стало першим у великому концертному турне співачки Галичиною.Згодом артистка виступає у Станиславові (16 червня), Стрию (19 червня), Львові (21 червня), Коломиї (23 червня) і Новому Сончі (7 липня). Концерти проходили за участю місцевих хорів товариства «Боян».

Організацією концерту у Бережанах займався Богдан Лепкий, в родині якого співачка зупинялася. Після від’їзду артистки письменник пише їй: «Високоповажна Пані! … В хаті нашій Ви оставили велику пустку. Соромно признатися, але тра признатися, що скучаємо за Вами і то – дуже. Справді, перелетілисьте через Бережани, як морова діва, і тепер за Вами люди мруть. Як не будете мати нічо ліпшого до роботи, то згадайте нас, то згадайте хоть раз так щиро, як ми Вас згадуємо щодня. А тепер прийміте наш поклін та позвольте уцілувати руку. Богдан Л. Щиросердний поздоров Вам і Вашій сестричці передає моя жінка».

Символічним є те, що з нагоди цього ювілею саме у Музеї Богдана Лепкого у Бережанах 14 червня 2018 р. відбудеться низка заходів, а саме: відкриття виставки «Стежками Соломіїної пісні» (з фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові); ХVII Зібрання родини Крушельницьких-Савчинських; Науково-краєзнавчі читання ; концерт; перегляд документального фільму «Два життя Соломії».