Понеділок, 05 лютого, 2018

В Луцьку відкрилася виставка "На вершині світової слави" (фото)

24 січня 2018 р. в Художньому музеї м. Луцьк відбулося відкриття виставки “На вершині світової слави”, на якій експонуються матеріали з фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької і твори живопису українських митців, створених в рамках проекту Solomiya.

Основою експозиції виставки стали оригінальні фотографії Соломії Крушельницької в різних ролях та у приватному житті, особисті речі видатної артистки – клавіри опер, фрагменти одягу, побутові речі. Окремим розділом виставки є картини відомих українських художників Любомира Медвідя, Ореста Скопа, Олександра Ольхова, Ірини Проценко, Тараса Титенка, Володимира Горяєва. Це – портрети Соломії Крушельницької, а також пленерні роботи, на яких зображені мальовничі куточки Галичини і Львова, що пов’язані з життям і творчою діяльністю артистки. Доповнили експозицію реконструкції костюмів співачки (автори Юлія Пігель, Олена Томин).

Відкриття виставки стало значною подією в культурному житті Луцька, яка об’єднала відомих музикантів, мистецтвознавців, інтелігенцію міста. У події взяли участь: директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, який наголосив на важливості співпраці між українськими музеями, завідувач Художнього музею Зоя Навроцька, яка розповіла про значення творчості Соломії Крушельницької для української і світової музичної культури, а також засновник благодійного фонду "Україна - це ми" Юрій Юров.  Данута Білавич, завідувач наукового відділу Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької, розповіла про діяльність Меморіального музею Соломії Крушельницької, формування фондової збірки, а також провела екскурсію по виставці.

Яскравою кульмінацією вечора став концерт камерно-вокальної музики за участю відомої української співачки, лауреата міжнародних конкурсів Софії Соловій (сопрано), професора Львівської національної музичної академії Ярослави Матюхи (партія фортепіано) та старшого наукового співробітника музею Соломії Крушельницької Галини Огорчак (ведуча).

Публіка зустріла виконавців надзвичайно тепло, обдарувала їх квітами та оплесками. Наприкінці акції Анатолій Силюк подарував у фонди Музею Соломії Крушельницької чудовий графічний портрет Лесі Українки роботи відомого волинського художника Леоніда Хведчука.
Виставка експонуватиметься до 28 лютого 2018 р.

Данута Білавич